top of page
  • zempo48

Dziewczyny też Trenują Sztuki Walki...

Zaktualizowano: 12 wrz 2022

Okazuje się, że tak naprawdę sporty i sztuki walki nie są zarezerwowane jedynie dla mężczyzn. Kobiety nie obawiają się uprawiać zawodowo lub amatorsko żadnej ze sztuk walki. Niektóre sporty i sztuki walki skupiają się przede wszystkim na sile fizycznej, inne stawiają bardziej na techniki walki i siłę psychiczną, jeszcze inne wpływają ogólnorozwojowe poprawiając i utrzymując kondycję, poprawiają refleks czy działają anty-stresowo.Do grupy stylów przeznaczonych dla kobiet, które oczekują praktycznych rezultatów takich jak poprawa bezpieczeństwa osobistego, intensywna korekta tkanki tłuszczowej, rozładowanie emocjonalne i nie bojące się kontaktu fizycznego najlepsze będą Aikido i Jujitsu, które przy niewielkimAikido to Japońska sztuka walki, która kładzie główny nacisk na siłę psychiczną a nie fizyczną. Aikido to bardzo zróżnicowane techniki walki, które skupiają się na zasadzie ruchu i energii. Dobrze opanowane techniki walki pozwolą kobiecie o drobnej budowie na obronę przed znacznie większym i silniejszym napastnikiem. Dzięki treningowi kobieta uwierzy we własną siłę, możliwości i przy systematyczności doskonale ukształtuje sylwetkę. Sztuki walki aikido zazwyczaj wykluczają elementy rywalizacji między walczącymi osobami.Jujitsu jest odpowiednim sportem walki dla kobiety, ponieważ skupia się na wyselekcjonowanych technikach, a nie na sile czy muskulaturze, dzięki czemu kobieta o niskim wzroście znająca dobrze techniki walki japońskiego jujitsu może pokonać wysokiego i silniejszego mężczyznę. Jujitsu wymaga dużo cierpliwości, wytrzymałości i samozaparcia. Zatem jest to sport wymagający bardziej siły psychicznej niż fizycznej. Trening jujitsu przebiega zawsze zgodnie ze schematem: rozgrzewka, ćwiczenia podstawowe, ćwiczenia zaawansowane, ćwiczenia rozluźniające.Do grupy stylów przeznaczonych dla kobiet, które oczekują rezultatów takich jak poprawa kondycji, relaks, poprawa koncentracji, korekta tkanki tłuszczowej, rozładowanie emocjonalne, chcące jednak unikać kontaktu fizycznego z innymi ćwiczącymi najlepsze będą Kenjutsu , Kyujutsu oraz Jojutsu które przy niewielkim nakładzie czasu i energii, w krótkim czasie przyniosą widoczne efekty. Ważnym aspektem pracy bronią Kenjutsu i Kyujutsu jest fakt, że mogą je uprawiać nie tylko młode i zdrowe kobiety czy dziewczęta, ale też kobiety dojrzałe w nieograniczonym wieku , ze schorzeniami i kontuzjami, dla których zalecono ruch i ćwiczenia gimnastyczne.Kenjutsu to japońska odmiana szermierki kładąca główny nacisk na silę psychiczną trenujących ,technikę- ruch , a nie siłę fizyczną. Kenjutsu w swoim asortymencie posiada wiele zróżnicowanych technik treningowych angażujących zróżnicowane partie mięśniowe, przez co znacząco poprawia postawę oraz wzmacnia plecy . Doskonale rozwija refleks i poprawia koncentrację. W zakresie Kenjutsu sportowego rozgrywane są zawody. Mówi się ,że 10 minut walki sportowej spala tyle kalorii co 5 km joggingu.


Kyujutsu to japońska odmiana łucznictwa klasycznego ery samurajów. W łucznictwie japońskim głównym kierunkiem pracy jest trening siły psychicznej, koncentracja oraz technika. Kyujutsu, jak mało który sport czy sztuka walki poprzez trening, do perfekcji doprowadza koncentrację i skupienie. Łucznictwo Kyujutsu jest treningiem ogromnie odprężającym , „płynącym” powoli i spokojnie, jest to doskonały pomysł dla kobiet szukających wyciszenia , relaksu i odprężenia. Trening z japońskim łukiem Yumi jest też doskonałą gimnastyką ciała i umysłu.

Joutsu to japońska odmiana szermierki kijem kładąca główny nacisk na silę psychiczną trenujących ,technikę- ruch , a nie siłę fizyczną. Jojutsu w swoim asortymencie posiada wiele zróżnicowanych technik treningowych angażujących zróżnicowane partie mięśniowe, przez co znacząco poprawia postawę oraz wzmacnia kręgosłup . Doskonale rozwija refleks i poprawia koncentrację., poczucie dystansu oraz przestrzeni. Jojutsu to nie tylko kata czy kumiJo /walka kijem/ To przede wszystkim doskonałe ćwiczenia oddechowe oraz ogólno rozwijające.


Eskrima to Filipińska odmiana szermierki sportowej kładąca główny nacisk na silę psychiczną trenujących ,technikę- ruch, taktykę i strategie walki . Eskrima w swoim asortymencie posiada wiele zróżnicowanych technik treningowych angażujących zróżnicowane partie mięśniowe, przez co znacząco poprawia postawę kondycję trenujących. Doskonale rozwija refleks i poprawia koncentrację. W zakresie Eskrima rozgrywane są zawody od lokalnych, wojewódzkich .... do Mistrzostw świata włącznie. Mówi się ,że 10 minut walki sportowej spala tyle kalorii co 5 km joggingu. Strony godne uwagi : #Aikido https://www.zempo.pl/aikido #Jujitsu https://www.zempo.pl/jujitsu #Kenjutsu https://www.zempo.pl/kenjutsu #Kyujutsu https://www.zempo.pl/kyujutsu #Jojutsu https://www.zempo.pl/jojutsu #Eskrima https://www.eskrimagdansk.pl/

Pozdrawiam
Shirō - シロウ

311 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page