top of page

sob., 16 mar

|

Gdańsk

Soke Masanori Ogawa - Seminarium Miecza Japońskiego

Seminarium Miecza i Szermierki Japońskiej z Mistrzem z Japonii Soke Masanori Ogawa

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Soke Masanori Ogawa - Seminarium Miecza Japońskiego
Soke Masanori Ogawa - Seminarium Miecza Japońskiego

Czas i lokalizacja

16 mar 2024, 09:40 – 17 mar 2024, 15:00

Gdańsk, płk. Wilka-Krzyżanowskiego 8, 80-271 Gdańsk, Polska

Guests

O wydarzeniu

Szkolenie Miecza i Szermierki Japońskiej. Staż poprowadzi Japoński Mistrz Iai. Założyciel szkoły:  Arakimunisai Jikiden Ogawaryu Hyoho  Soke Masanori Ogawa.

W dniach 16-17 marca 2024 w pięknym i gościnnym Gdańsku. To wspaniałe wydarzenie dla miłośników Miecza Japońskiego oraz Sztuk Walki Bronią Japońską.  Treningi poprowadzi spadkobierca Tradycji Samurajskich , Ekspert Władania Mieczem Katana, Japoński Mistrz Soke Masanori Ogawa

Plan Treningowy

Sobota 16 Marca 

I Trening 09.40 – 12.00  

II Trening 17.00 – 19.00  

Kolacja z Mistrzem – informacja na treningu    

Niedziela 17 Marca  

III Trening 09.00 – 11.00 

IV Trening 13.00 – 15.00   

15.00 Uroczyste Zakończenie Seminarium    

Zapraszamy Wszystkich, którzy pragną pod okiem Profesjonalisty i spadkobiercy dorobku kultury swojego kraju uczyć się i poznawać wielowiekową szkołę walki bronią używaną przez Samurajów  połączoną z wiedzą o etykiecie, tradycji i historii Japonii.

Aby wziąć udział należy: 

1. Zarejestrować swój udział poprzez stronę wydarzenia   

2. Wnieść opłatę seminaryjną za całość lub jeden dzień treningowy.    

Rejestrację oraz opłacenie szkolenia należy dokonać poprzez stronę, na kótrej się Państwo właśnie znajdujecie.  

UWAGA udział w seminarium wezmą jedynie osoby, które zarejestrowały się oraz wniosły opłatę za szkolenie.  

Koszt Szkolenia :     

Opłaty on-line do 10 Marca 2024 :

- Całość 300,- pln      => LINK Do opłaty on-line Przelewy24.pl <=

- Jeden dzień treningowy 200,- pln    => LINK Do opłaty on-line Przelewy24.pl <=

UWAGA  - Opłaty po 10 marca 2024 tylko na miejscu:

- Całość 350,- pln

- Jeden dzień treningowy 250,- pln

=> Link do Oświadczenia o Stanie Zdrowia  <= 

________________________________________________________________________________________________________________________

 

Arakimunisairyu Ogawa Dojo

荒木無仁斎流 尾川道場     Soke Masanori Ogawa – założyciel Szkoły Arakimunisai Jikiden Ogawaryu Hyōhō. Urodził się i wychował w  Himeji, w Dojo Kansho-ryu Iai Hyōhō 冠翔流居合兵法 , wywodzącego się ze starej tradycji, Szkoły Araki Munisai Ryu 荒木無仁斎. Soke Masanori Ogawa, naukę rozpoczął bardzo wcześnie, bo mając zaledwie rok, a więc zaraz jak tylko zaczął chodzić. W wieku 15 lat, był już nauczycielem prowadzącym treningi keiko w 17 dojo szkoły Kanshoryu. Z czasem stworzył własną gałąź szkoły. Jako spadkobierca dorobku kultury Japońskiej, chce dzielić się swoją wiedzą z każdym, kto pragnie się uczyć i poznawać Iai Hyōhō, Japoński Koryu Bujutsu.   W rodzinnym dojo zawsze mu powtarzano, że ćwiczenie Tradycyjnego Miecza, pozwala uzyskać duchową równowagę, spokój i jedność, a także wpływa na zdrowie.

Soke Masanori Ogawa jest również Shigindo  Shihan, uczy nie tylko władania mieczem, Naginata czy yari, ale również jak przystało na samuraja udziela i rozwija się w kulturze - uczy śpiewania starych japońskich pieśni.

Soke Ogawa kilkukrotnie  wygrywał  narodowe zawody i konkursy. Uczył się pod okiem swojego dziadka - Głowy Szkoły Rojouryu  oraz Matki ( obecnego Soke ) . W rodzinnym Dojo przekazywano również tradycje Kenbu-sztuki stworzonej przez wyższa  klasę samurajską. Styl Arakimunisai Jikiden Ogawaryu Hyōhō jest  gałęzią  Szkoły Arakimunisai Kanshoryu( domu Soke Ogawa), których korzenie tkwią w stylu Arakiryu.

Historia Araki Muninsai Iai pochodzi z połowy XVI wieku, określanego po Japońsku mianem okresu Sengoku.

Mówi się, że założycielem stylu był młody Samurai Araki Muninsai Hidetsuna( 荒木無仁斎秀綱),wnuk Araki Settsu no Kami Murashige z zamku Itami w dzielnicy Settsu ,czyli dzisiejszej prefektury Hyogo,w zachodniej części wyspy Honshu. Wojownik Araki Muninsai Hidetsuna ,otrzymał tytuł Nippon Kaizan(doskonalący Japonię) od owczesnego  daimyo,大名,de facto władcy  Toyotomi Hideyoshi, jako hołd dla jego niezwykłych zdolności bojowychzaprezentowanych podczas inwazji na Koreę w 1591.

Jego styl, a mówi się że to jeden z trzech najstarszych tradycyjnych szkół walki, powstał w oparciu o doświadczenie zdobyte podczas bitew, a więc jest to Sogobujutsu, dzisiaj powiedziało by się MMA bez reguł. Nie był to styl wykorzystujący pojedyncze sztuki, techniki walki, takie jak miecz, włócznia lub hade 羽手(najstarsze sztuki walki ,czyli najstarsze japońskie koryu ,dzisiaj określane słowem jujutsu),ale ogólna sztuka walki, która łączyła kilka technik wymaganych na polu bitwy. Po okresie Sengoku  styl powstały w oparciu o doświadczenie wojenne Araki Munisai Hidetsuna rozwijał się i kształtował poszczególne techniki  walki. Jednym z nich  było ukształtowanie się Araki Munisairyu iai.

Nie wiadomo jednak dokładnie jaka jest historia szkoły we wczesnym okresie Edo .Dostępne zapiski pochodzą dopiero z późnego okresu Edo.

Zapraszamy na to Wspaniałe Wydarzenie :

Szkoła Japońskich Sztuk Walki ZEMPO

Kenjutsu Gdańsk

Centrum Grot

#SokeOgawa #Iaijutsu #Iaido #Kenjutsu #Kendo #SokemasanoriOgawa #KenjutsuGdańks #MiastoGdańsk 

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page