Grupy Szkolne - Profile

Aikido grupy Szkolne w Gdańsku

"Małe Smoki" to sekcja Aikido przeznaczona dla naszych adeptów w wieku od 7 do ok. 13 lat.

 

   Program treningowy oparty został‚ na grach i zabawach ogólnorozwojowych z elementami technik Aikido.

W programie Aikido dla dzieci w wieku szkolnym  wykluczyliśmy ćwiczenia pobudzające zachowania agresywne, niezdrową… rywalizację, konfrontacje oraz techniki kontuzjogenne.

   Program został tak skonstruowany, aby pomagać w wyładowaniu energii u dzieci nadpobudliwych i równocześnie pomagać  pobudzić do  ruchu dzieci wyciszone i apatyczne. 

   Zabawy ruchowe uczą… dzieci orientacji w przestrzeni i prawidłowych odruchów w chwilach zagrożenia (np. upadków), wpływają… pozytywnie na koncentracją™ i koordynacją™.

  Naszym celem jest zwiększenie kondycji fizycznej, zdrowy rozwój dzieci i przygotowanie ich na różne niebezpieczne sytuacje, które mogą… je spotkać‡ na ulicy, podwórku czy w szkole.

Sekcja Gdańska Aikido "Małe Smoki" to:

:: Zdrowie,  Kondycji,  Dyscyplina oraz dobra zabawa

Sekcja "Małe Smoki" Posiada System Stopni wyznaczany kolorami pasów od białego poprzez żółty, pomarańczowy, czerwony, zielony do niebieskiego.

 Programy szkoleniowe Szkoły Zempo powstają w oparciu o konsultacje z najwybitniejszymi Japońskimi Autorytetami Świata Aikido takimi jak Shihan Hombu Dojo Katsuaki Asai 8 Dan Aikido Aikikai, Wykładowcami Katedry Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz wieloletnie doświadczenie Instruktorów Szkoły Zempo w różnych systemach i stylach walki oraz sportach wyczynowych, turystyce i survivalu.

 

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami :

 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    kom. 888-55-77-61  

 

 


 

Sekcja   Mały Ninja

Ninjutsu Sekcja Szkolna w Gdańsku

   „Mały Ninja” – To nowatorski program przeznaczony dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 9 do 14 lat, nauczany w Szkole Japońskich Sztuk Walki Zempo.

 Główne założenia programowe to:

- Kładzenie szczególnego nacisku na rozwój fizyczny wykraczający dalece poza  obecne „programy” nauczania wychowania fizycznego w szkołach podstawowych i gimnazjach w Polsce. Podnoszenie kondycji i ponadprzeciętnej sprawności fizycznej dzieci  to Priorytet sekcji Mały Ninja.

- Proste i bardzo skuteczne techniki dynamicznej Samoobrony to recepta na większego agresora lub grupkę wyrostków terroryzujących szkołę lub podwórko.

-  Niekonwencjonalne metody walki oraz taktyka działania to umiejętność zachowania się w niebezpiecznej sytuacji.

Ninjitsu to też broń. W systemie „Mały Ninja” adepci poznają Kenjutsu Zempo-Ryu /tajniki walki na piankowe miecze/, Kyudo /strzelanie z łuku/ oraz Jo kata /kata z drewnianym kijem/.

 

-  Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy i działania w sytuacjach kryzysowych w ćwiczeniach praktycznych, to ostatnie ogniwo nauki Młodego Ninja.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami :

 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    kom. 888-55-77-61

 


 

Kenjutsu w Gdańsku

 

Szermierka Sportowa  Kenjutsu ZEMPO-Ryu 

   Szkoła Japońskich Sztuk Walki ZEMPO w 2010 roku opracowała i wdrożyła system walki na soft-miecz Kenjutsu Zempo-Ryu. System został stworzony na potrzeby treningowe i uzupełniające dla tradycyjnych sztuk i sportów walki.    
   Jego drugi atut to możliwość prowadzenia rywalizacji sportowej w oparciu o japońską, tradycyjną sztukę walki na miecze Kenjutsu. Nowy system ma wszechstronne zastosowanie zarówno dla amatorów i zupełnych laików jak i zawodowych Faighterów. Zawody rozgrywane są w kategoriach medalowych:        

 

 

                :: Junior 4-6 lat,

                :: Junior 6-9 lat,

                :: Kadet 9-13 lat,            

                :: Rodzic,                           

                :: Kobiet,           

              :: Mężczyzn,    

                :: OPEN   

 

   Dla sprawdzenia skuteczności systemu oraz metod treningowych Trenerów Kenjutsu Zempo-Ryu Szkoła Japońskich Sztuk Walki Zempo zgłosiła swoich reprezentantów do XII Mistrzostw Polski w Combat Kalaki Eskrima Warszawa-Halinów 17.04.2011/trzeba podkreślić, iż zawodnicy Combat Kalaki Eskrima są uważani w świecie sztuk walki za ekspertów w walce na kije w bliskim dystansie/. W mistrzostwach startowało ponad 250 zawodników z całego kraju miedzy innymi zawodnicy z tytułami Mistrzów Świata, Europy oraz Polski.

Szkoła Japońskich Sztuk walki Zempo wystawiła 14 reprezentantów, którzy w Mistrzostwach zdobyli aż 9 medali tj. dwa srebrne oraz siedem brązowych. Pozostali zawodnicy uklasyfikowali się na wysoko punktowanych miejscach tuż za podium czwarte i piąte miejsce.  
w kolejnych latach nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:


Osiągnięcia


Rok 2011


Rok 2012


Rok 2013


Rok 2014


Rok 2015


Rok 2016


Mistrzostwa Polski Złoto


 ---


1 Medal


2 Medale


1 Medal


3 Medale


7 Medali


Mistrzostwa Polski Srebro

 

2 Medale


---


2 Medale


2 Medale


3 Medale


5 Medali


Mistrzostwa Polski Brąz


7 Medali


5 Medali


1 Medal


3 Medale


3 Medale


3 medale

Mistrzostwa Polski
Drużynowo


6 Miejsce


6 Miejsce


4 Miejsce


3 Miejsce


2 Miejsce


2 Miejsce


Mistrzostwa Pomorza Złoto


----


3 Medale


4 Medale


6 Medali


5 Medali


7

Mistrzostwa Pomorza Srebro


----


5 Medali


4 Medale


6 Medali


6 Medali


9


Mistrzostwa Pomorza Brąz


----


3 Medale


5 Medali


6 Medali


5 Medali


3

Mistrzostwa Pomorza Drużynowo


----


1 Miejsce


1 Miejsce


1 Miejsce


1 Miejsce


1 Miejsce


Stypendia Sportowe


----


---


----

4 Stypendia Prezydenta Miasta Gdańsk

4 Stypendia Prezydenta Miasta Gdańsk

 


Razem:
Medali


9 Medali


17 Medali


18 Medali


24 Medale


25 Medali

 

37 Medali

Tytuły stypendia


---


1


1


1 + 4


1 + 4

 

   W najbliższych sezonach mamy apetyt na wystawienie naszej reprezentacji na Mistrzostwa Świata, otrzymaliśmy dla naszych zawodników zaproszenie na Puchar Europy

Trening jest adresowany do wszystkich grup wiekowych bez względu na stopień zaawansowania. 

 

   Treningi zarówno dla tych, którzy chcą popracować mieczem większym kontakcie rekreacyjnie jaki dla tych, którzy chcą rozwijać się w formule sportowej, osiągać sukcesy oraz brać udział w zawodach włącznie z Mistrzostwami Polski.

Mistrzostwa Pomorza Kalaki Eskrima 2016  


 

Szermierka Sportowa  Combat Kalaki Eskrima 

Combat Kalaki Eskrima Gdańsk

 Sportowa Sekcja Szkolona Kalaki Eskrima 


Walki w Zbrojach Amez na kije ratanowe  


Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami :

 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    kom. 888-55-77-61

Adres Szkoły

Szkoła Japońskich 
Sztuk Walki ZEMPO
ul. Kartuska 128
80 -136 Gdańsk 
Sala Sportowa
Liceum nr. 8
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
kom. 888-55-77-61

Dołącz do Newslettera

Signup to get exclusive offers and other discount from us by joining our newsletter program.